Türkçe
/ / /

GÖKYÜZÜNÜN EFSANE KANATLARI HÜNERLERİNİ SERGİLEYECEK

GÖKYÜZÜNÜN EFSANE KANATLARI HÜNERLERİNİ SERGİLEYECEK
GÖKYÜZÜNÜN EFSANE KANATLARI HÜNERLERİNİ SERGİLEYECEK
A+ A-

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Gökyüzünün Efsane Kanatları Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan "Uluslararası Seyyar Kümes Yarışması"nda rengarenk güvercinler hünerlerini sergileyecek. Mustafakemalpaşa’daki güvercin potansiyelini tanıtmayı hedefleyen organizasyonda; Türkiye, Fransa, Hırvatistan ve İsviçre’den 100 farklı ırktan güvercin yarışacak.

Güvercinler, Avrupa Uçucu Sanat Güvercinleri Federasyonu (EFU) gözetiminde Heinz Gerber, Franco Visona ve Peter Brlosic’ten oluşan uluslararası komite tarafından puanlanacak. Yarışmada Türkiye ayağında güvercinler, uzun dönme, çember netliği, dalış ve hız gibi değerlendirmelere alınacak. Aralık Mahallesi merasında yapılacak olan etkinlikte Damcı Takla, Dönek, Kelebek, Dolapçı, Adana, Osmanlı Makaracısı, Birmingham ve Vuta ırkları görücüye çıkacak.

Güvercin, barışın ve sevginin sembolüdür

Mustafakemalpaşa’da güvercine büyük bir ilginin olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Kanar, bu tür etkinlikler sayesinde uluslararası alanda güvercin ırklarının tanıtılarak korunmasının sağlanacağını belirtti.

Başkan Kanar; “ Gökyüzünün Efsane Kanatları Derneği’nin girişimiyle böylesi özel bir yarışmaya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Güvercin, barışın ve sevginin sembolüdür. Bu sevgiyi Mustafakemalpaşa’daki güvercin potansiyelini de dikkate alarak seçim öncesinde sunduğumuz Güvercin park projesi ile taçlandırmayı hedefliyoruz.” dedi.


E-Bülten Üyelik