Türkçe
/ / /

GÖKYÜZÜ RENKLENDİ

GÖKYÜZÜ RENKLENDİ
GÖKYÜZÜ RENKLENDİ
GÖKYÜZÜ RENKLENDİ
GÖKYÜZÜ RENKLENDİ
GÖKYÜZÜ RENKLENDİ
GÖKYÜZÜ RENKLENDİ
A+ A-

10. Havacılık ve Turizm Festivali'nde gökyüzü rengarenk oldu. Mustafakemalpaşa Belediyesi ile Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Spor Kulübü tarafından düzenlenen; Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Organize Sanayi Bölgesi, Eker, Nestle, Gümüşsu, Kemtat Tatlıcılık, Çakır Çerezleri, Halil Bilen Arı Çiftliği'nin sponsorluk desteği verdiği Mustafakemalpaşa Havacılık ve Turizm Festivali'nde, birbirinden renkli kanatlar gökyüzünü kapladı. Türkiye’de düzenlenen havacılık festivalleri içerisinde önemli bir yere sahip olan ve bu yıl onuncusu düzenlenerek, Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan, Mustafakemalpaşa Havacılık ve Turizm Festivali 31 Ağustos Cumartesi ve 1 Eylül Pazar günleri gerçekleştirildi.

Hava koşullarının tüm gün uçuşa elvermemesine rağmen, festivale Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık 100 yamaç paraşütü sporcusu katıldı. Cuma gününden itibaren ilçeye gelmeye başlayan yamaç paraşütü pilotları, cumartesi günü sabah erken saatlerden öğlene dek gökyüzüyle buluştular. Tümbüldek Kaplıcaları'nda yenilen öğlen yemeğinden sonra, sporcular Suuçtu şelalesini gezerek, serin havanın tadını çıkardılar. Cumartesi gecesi iniş alanında yakılan ateşin etrafında eğlenen sporcular, pazar sabahı erkenden yine gökyüzündeydiler. İkili (Tandem) atlayışlarında sıkça yapıldığı festival boyunca, Mustafakemalpaşalılar da tecrübeli pilotlar eşliğinde uçmanın keyfini yaşadılar.

Özellikle Pazar günü, günü birlik uçmaya gelen pilotlarda festivale renk katınca, gökyüzü renkli görüntülere sahne oldu. Heyecanın dorukta olduğu anları izlemeye gelen sporseverlerde o anlara ortak oldu. Her sene festivale gelen Türkiye’nin en yaşlı yamaç paraşütçülerinden biri olan Haluk Çağlıoğlu, geçirdiği bir kaza yüzünden kalça ve ayak kırığına rağmen bu senede festivale koltuk değnekleriyle gelerek, 10. Mustafakemalpaşa Havacılık ve Turizm Festivali'ne renk kattı. Festival sonunda ilçeden ayrılan sporcular, 10. Mustafakemalpaşa Havacılık ve Turizm Festivali'nin, Türkiye’nin en keyifli ve organizasyonu en güzel festivali olduğunu belirterek, festivalde emeği olan herkese teşekkürlerini sunup onbirinci festivalde buluşmak üzere sözleştiler.

Belediye Başkanı Mehmet Kanar, gökyüzünde süzülen paraşütçüleri izlemeye geldi. Bu tür etkinliklerin ilçenin tanıtımı açısından etkili olduğunu söyleyen Başkan Kanar, “Belediye olarak bütün spor dallarına verdiğimiz destek hız kesmeden devam edecek.” dedi.   


E-Bülten Üyelik