Türkçe
/ / /

Uğur Böcekleri 21 bin kişiye ulaştı

Uğur Böcekleri 21 bin kişiye ulaştı
Uğur Böcekleri 21 bin kişiye ulaştı
Uğur Böcekleri 21 bin kişiye ulaştı
A+ A-

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, yaşam boyu eğitim olgusunu 10 yıldır mahallelere taşıyan Uğur Böceği Kültür Merkezleri’nin bugüne kadar, 13 merkez ve 46 branşta toplam 21 bin 754 kursiyere kapısını açtığını söyledi.

Başkan Sadi Kurtulan, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ve Cumhur İttifakı AK Parti Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Kanar ile birlikte Uğur Böceği kursiyerlerini ziyaret etti.

 

‘Gönülleri bu merkezlerde buluşturduk’

 

Merkezin Atatürk, Yunus Emre ve Züferbey şubelerini ziyaret eden heyete bilgiler veren Başkan Sadi Kurtulan, sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerinden biri olan Uğur Böceği Kültür Merkezleri’nin bir halk üniversitesi olduğunu, özellikle kadınların bu kurslara ilgisinden her zaman memnuniyet duyduklarını belirtti.

Başkan Kurtulan; “  Belediye ne yapar sorusunun en güzel cevabı, insan yetiştiren bu merkezlerdir. Halkımızın isteği doğrultusunda bir kurs sistemi kurduk. 7’den 70’ine kadar her yaştan insan buralarda eğitim görüyor. 10 yıl boyunca, el sanatlarından mesleki ve teknik eğitimlere, dil ve müzik eğitimlerinden sahne sanatlarına, spordan unutulmaya yüz tutmuş Türk-İslam sanatlarına kadar uzanan geniş bir yelpazede kursiyerlerin sosyal gelişimine öncülük ettik. Gönüllülerin desteği ile her geçen gün büyüyen bu merkezler, birlikte öğrenmenin, birlikte üretmenin adresi olmaya devam edecektir ” dedi.

 

‘Hizmet çıtasını yükselteceğiz’

 

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç de konuşmasında, 31 Mart seçimlerinin ülkenin geleceğini ilgilendiren bir seçim olduğunu söyledi.

Milletvekili Gözgeç; “ Başkanımızın uzun dönemdir bu şehre hizmetleri var. Biz de bu çıtayı yükselteceğiz. Kadınlarımızın ve gençlerimizin daha fazla istihdam alanlarına kavuşmasının planlarını yapıyoruz. Bu kurslarda üretilen malzemelerin pazarlanması noktasında projelerimiz var. Bu ülkenin güçlenmesi hepimizin güçlenmesi demektir. Cumhurbaşkanımız canla başla milleti için gece gündüz çalışıyor bizde onun hızına yetişmeye çalışıyoruz. Milletimizin desteği ile daha güzel günleri hep beraber ulaşacağız ” dedi.

 

‘Pazarlama olanakları sunacağız’

 

Cumhur İttifakı’nın gönüllerde kurduğu işbirliğinin sahaya çıktığını dile getiren Belediye Başkan Adayı Mehmet Kanar ise hizmet çıtasını yükseltmekle mükellef olduklarını ifade etti.

Kurs eğitimlerini daha verimli hale getirmek istediklerini kaydeden Kanar; “ Biz, insanlarımızın bu ürünlerini pazarlayabileceği alanlar oluşturmak istiyoruz. Eve bir bütçe geliri sağladığımızda herkes daha memnun olacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanımızın da bu yönde düşünceleri var. El birliği ile bu hedeflere yürüyeceğiz ” dedi.

 

 

 


E-Bülten Üyelik