Türkçe
/ / /

‘Enerjimizi Mustafakemalpaşa için harcadık’

‘Enerjimizi Mustafakemalpaşa için harcadık’
‘Enerjimizi Mustafakemalpaşa için harcadık’
‘Enerjimizi Mustafakemalpaşa için harcadık’
‘Enerjimizi Mustafakemalpaşa için harcadık’
‘Enerjimizi Mustafakemalpaşa için harcadık’
A+ A-

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, İHH tarafından düzenlenen söyleşi programında şehrin dününü ve bugününü anlattı.

İHH Mustafakemalpaşa Temsilciliği’nin her ay bir konuşmacıyı misafir ettiği etkinliğin bu ayki konuğu Belediye Başkanı Sadi Kurtulan oldu. 

İHH Üst Kat Toplantı Salonu’ndaki programda ‘Dünden Bugüne Mustafakemalpaşa’ konulu bir sunum yapan Başkan Sadi Kurtulan, belediyecilik hizmetlerinden kültürel mirasa, tarımsal ekonomiden sanayi üretimine kadar merak edilenleri yanıtladı.

Bursa İHH Teşkilat Başkanı Halil Asa, İHH Temsilcisi Yakup Uzun, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Kızılay Başkanı Mustafa Eren, Türkiye-Togo Kardeşlik Derneği yetkilileri ve İHH gönüllerinin katıldığı söyleşide konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan,

Türkiye’nin din, dil, ırk ayrımı gözetmeden dünyanın birçok bölgesine ulaşan yardım eliyle mazlumların yanında olduğunu, İHH’nın da bu yardım zincirine her alanda katkı verdiğini kaydetti.

 

‘Üretime dönük yatırımlar arttı’

 

Son yıllarda gerçekleştirilen yatırım ve hizmetlerle gözle görülür bir ilerleme sağlayan Mustafakemalpaşa’nın bölgesinde bir cazibe merkezi, bir bölge şehri olma yolunda istikrarlı ve önemli mesafeler kat ettiğini belirten Başkan Sadi Kurtulan, özellikle üretime dönük hizmetlerin ekonomik kalkınmaya değer kattığını belirtti.

Mustafakemalpaşa’nın son 10 yılını anlatan Başkan Kurtulan; “ OSB’de fabrika sayımız 35’e, istihdamımız 1200’e yükseldi. Mermer OSB’de kamulaştırma sorunlarını çözdük, bölgeye 70 dönümlük bir alan tahsis ettik. Et entegre tesisleri sayını arttırdık, bu alanda yatırımcılarımızın önünü açtık. Yeni hayvan pazarımızı, Güney Marmara’nın en büyük yatırımı olarak Mustafakemalpaşa’ya kazandırdık. Kırsal kesimin desteklenmesi için süt ve ürün toplama merkezlerini arttırdık, tohum ve yonca desteği ile 500 dönümlük 2-B arazisinin üreticilerimizin kullanımına sunduk ” dedi.

 

‘Büyük yatırımlar bu dönemde gerçekleşti’

 

Mustafakemalpaşa’nın en önemli sorununun altyapı olduğunu kaydeden Başkan Sadi Kurtulan, uzun yıllar ötelenen bu sıkıntının çözümü için Büyükşehir ile birlikte önemli çalışmalara imza attıklarını kaydetti.

Katı Atık Tesisi, Atık Su Arıtma Tesisi, su rezervini 17 kat arttıran su depoları gibi birçok yatırımın bu dönemde hayat bulduğunu belirten Başkan Kurtulan; “ Gençlik Merkezi’nin yüzde 60’ı bitti. Kirmasti Deresi Projesi’nin ihaleleri tamamlandı. 3. Köprü inşaatı hızla yükseliyor. Bu projeler, Mustafakemalpaşa için hayati girişimlerdir. Şehrimizin sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçları bu projeler aracılığı ile sağlanacaktır. Yunus Emre Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisleri de yakın bir zamanda hem esnafımız hem de vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Bu tesiste kapalı pazar yerinin yanı sıra, düğün ve spor salonu, kafeterya ve otopark gibi iç içe tesisler yer alıyor ” ifadelerini kullandı.

Siyasetin millete hizmet etme aracı olduğunu, hiçbir koltuğun miras olarak bırakılmadığını dile getiren Başkan Sadi Kurtulan; “ Fikirler ve idealler miras kalır. Her şey Mustafakemalpaşa içindir anlayışıyla çıktığımız bu yolda gelecekte yine her şey Mustafakemalpaşa için olacaktır ” dedi.

Programın ardından Başkan Sadi Kurtulan’a İHH tarafından teşekkür plaketi verildi.

 

 

 


E-Bülten Üyelik