Türkçe İngilizce
/ / /

Pazaryerinde ücretsiz otopark dönemi

Pazaryerinde ücretsiz otopark dönemi
Pazaryerinde ücretsiz otopark dönemi
A+ A-

Mustafakemalpaşa Belediyesi, otopark sorununa çözüm getirmek amacıyla Merkez Kapalı Pazaryeri’nin üst katını ücretsiz park alanı olarak kullanıma açtı.

200 araç kapasiteli alanda, esnaf ve vatandaşların talebi doğrultusunda ücretsiz otopark hizmeti verilmeye başlandı.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Meclisi’nin Kasım Ayı Olağan Toplantısı’nda, ulaşımı rahatlatarak otopark ihtiyacını karşılayacak müjdeli bir karar alındı.

Oy birliği ile alınan karar doğrultusunda, Hamzabey Mahallesi’nde bulunan Merkez Kapalı Pazaryeri’nin 2.katı, Çarşamba ve Perşembe hariç haftanın 5 günü 24 saat ücretsiz otopark olarak kullanılabilecek.

 

Otopark sayısı artıyor

 

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, pazaryerinin 5 bin m2’lik olan üst katının boş günlerde ücretsiz park alanı olarak değerlendirilerek bölgenin nefes alacağını söyledi.

Mustafakemalpaşa’da 2009’da 13 bin olan araç sayısının son 10 yılda 40 bine ulaştığını kaydeden Başkan Kurtulan; “ Otopark konusunun üzerinde hassasiyetle duruyoruz. 

Bu amaçla hem inşaatı süren yeni pazaryerimizde hem de Ziraat Bankası yanında bulunan alanda otopark çalışmalarımız hızla sürüyor. Merkez Kapalı Pazaryeri de önemli bir ihtiyaca cevap verecek. Esnaf ve vatandaşlarımızdan gelen istekler doğrultusunda bu alanı ücretsiz otopark yaptık. Pazar kurulan günler dışında bu alan tüm vatandaşlara açık olacak” dedi.

 

 

 


E-Bülten Üyelik