Türkçe İngilizce
/ / /

Paşa, ‘BAL’ hedefiyle sezonu açtı

Paşa, ‘BAL’ hedefiyle sezonu açtı
Paşa, ‘BAL’ hedefiyle sezonu açtı
Paşa, ‘BAL’ hedefiyle sezonu açtı
Paşa, ‘BAL’ hedefiyle sezonu açtı
Paşa, ‘BAL’ hedefiyle sezonu açtı
Paşa, ‘BAL’ hedefiyle sezonu açtı
Paşa, ‘BAL’ hedefiyle sezonu açtı
A+ A-

Bursa Süper Amatör Küme B Grubu’nda bu yıl şampiyonluk mücadelesi verecek olan Büyük Mustafakemalpaşa Spor Kulübü, yeni sezon açılışını taraftarının önünde yaptı.

Mustafakemalpaşa Stadı’nın yenilenen yüzüyle boy gösterdiği sezon açılış törenine; Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Kulüp Başkanı İsmail Yılmaz ve yöneticiler, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ile birlikte taraftarlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, sezonun hayırlı olması için kurban kesilerek dualar edildi.

 

‘Hedef BAL’

 

Teknik ekip ve futbolcuların taraftara tek tek tanıtıldığı törende konuşan Büyük

Mustafakemalpaşa Spor Kulübü Başkanı İsmail Yılmaz, 12 takımlı grupta hedeflerinin BAL Ligi olduğunu söyledi.

Kulübün, değerlerini unutmayan yapısından güç aldığını belirten Başkan Yılmaz; “ Bu yıl, Mustafakemalpaşa’ya yakışan transferler yaptık. Teknik ekibimize ve oyuncularımıza güveniyoruz. Sezon boyunca zirve yarışı içinde olacağız. Tesisleri ve stadı bizlere kazandıran, maddi ve manevi her zaman desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kirmasti Gençlik’in vefakâr taraftarının da her zaman takımımızın yanında olacağını inanıyorum” dedi.

 

‘Tesisleşmeye 5 milyon TL’

 

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise tesisleşme yatırımlarından bahsederek yeni sezonun centilmence geçmesi dileğinde bulundu.

Başkan Kurtulan;  “ Kulübümüzün başarıya ulaşması için gerekli altyapı mutlaka sağlanmalıydı. Bu tesisleşme hamlesinde çok kişinin emeği var. 2014 yılından bu yana tesisleşmeye 5 milyon TL’nin üzerinde bir yatırım yapıldı. Artık başarıya kenetlenmiş bir kulübümüz var. Bu sezon önceliğimiz, bu güzel oyuna fair-play ruhunu katmak olacaktır. En centilmen takım ve taraftar unvanını almaya talibiz. Sporun kardeşlik olduğunu gösterebilsek amacımıza ulaşırız. Sadece sonuç almak değil, sporla bir ahlak ve kişilik eğitimini küçük yaşlardan itibaren sporcularımıza kazandırmanın sorumluluğu içindeyiz. Birlik ve beraberlik içinde kulübümüz yanında olmaya devam edeceğiz.  Kırmızı şimşeklere yeni sezonda başarılar diliyorum” dedi.

Sezon açılışında oynanan hazırlık maçında Bursa 19 Mayıs ile karşılaşan Büyük MKP Spor, sahadan 5-1 galip ayrıldı.

Kırmızı-lacivertli takım, B-Grubu’ndaki ilk maçını hafta sonu deplasmanda Nilüfer 1987 ile oynayacak.


E-Bülten Üyelik