Türkçe İngilizce
/ / /

15 Temmuz, simülasyonla anlatılacak

15 Temmuz, simülasyonla anlatılacak
A+ A-

Mustafakemalpaşa Belediyesi, 15 Temmuz Destanı konulu çok boyutlu simülasyon gösterimi ile FETÖ hain darbe girişimini halkın hafızasında canlı tutuyor.

Geçtiğimiz yıl 10 bin kişiye ulaşan gösterim, hain kalkışmanın 2. yıldönümünde bir kez daha vatandaşların izlenimine sunulacak.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, Adnan Menderes Meydanı Esnaf Çarşısı girişinde kurulacak olan simülasyon, 9 Temmuz Pazartesi gününden itibaren tüm vatandaşlara açık olacak.

15 Temmuz’a ilişkin görüntülerin sanal gerçeklikle izlendiği simülasyon gösterimi ile yaşananların unutulmaması ve gelecek nesillere aktarılması hedefleniyor.

4 dakika süren gösterimde, hain darbe girişimiyle ilgili görüntüler, harekete duyarlı şekilde hazırlanan videolar aracılığıyla VR gözlükleri takılarak izlenebilecek.

Teknoloji kullanılarak ortaya çıkan gerçeklik duygusunun vatandaşların o anlarda yaşananları anlaması için önemli bir uygulama olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Sadi Kurtulan; “  O günü hafızalarda canlı tutarak milli bir bilinç oluşturulmasını hedefliyoruz. 15 Temmuz bu ülkenin içerden ve dışardan tüm düşmanlarına karşı gösterdiği milli bir refleksin adıdır. Bu refleksi zihinlerde canlı tutmak hepimizin görevi olduğu gibi biz de bunu toplumun tüm katmanlarına bir bilinç şeklinde yerleştirmek istiyoruz” dedi.

 

 

 

 

 


E-Bülten Üyelik