Türkçe İngilizce
/ /

BAŞKAN'IN MESAJI

Mustafakemalpaşa sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihi yapısıyla birlikte yüksek potansiyel taşıdığını düşündüğüm tarım, sanayi ve turizm alanlarındaki insan gücü sayesinde bölgesinde öncü konumda olan bir kenttir. Mustafakemalpaşa’nın sahip olduğu bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek ve modern yaşam standartlarına ulaştırmak benim ve çalışma arkadaşlarımın en büyük sorumluluğudur.

Halkımızın refah ve mutluluğu için gerekli olan plan ve projeleri hayata geçirirken, kentimizin sahip olduğu doğal ve ekonomik kaynakları koruma-kullanma dengesini en iyi şekilde sağlayan bir yönetim anlayışıyla Mustafakemalpaşa’mız büyüyen bir kent olacaktır. Görev süremiz içersinde ekonomik sorunlara öncelik vererek, yoksul yurttaşlarımıza iş ve aş sağlamak, esnafımızın sorunlarına çözüm üretmek, yaşlı, emekli ve engelli yurttaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak, kadınlarımızın toplumsal yaşama katılmasını sağlamak ve gençlerimize iş olanakları sunmak en önemli hedeflerimizdir.

Geleceğin Mustafakemalpaşa’sını bir bütün olarak ele alan yönetimimiz, gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetlerle daha sorunsuz bir Mustafakemalpaşa hedefine emin adımlarla ilerlemektedir.

Mustafakemalpaşa genelinde başlatmış olduğumuz değişim ve yenileme projeleri çerçevesinde doğalgaz çalışmaları tamamlanan mahalle ve sokaklarımızda parke ve asfalt çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Yeni yerleşim yerlerinde çevre düzenlemeleri ve parke çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Bursa ve Balıkesir Caddesi asfaltlama çalışmaları tamamlanmıştır. Tüm mahallelerimizde hayata geçirecek olduğumuz mahalle konaklarımız da tamamlanmış olup, dönem başında hizmete açılacaktır. İlçemiz için büyük bir eksiklik olan Belediye Hizmet Binası projemiz tamamlanarak ilçe halkımızın hizmetine sunulmuştur. Daha Modern bir ortamda, güler yüzlü ve şeffaf bir belediyecilik adına tamamlamış olduğumuz çalışmamızın diğer etaplarının yapım aşamasına önümüzdeki günlerde geçilecektir.

Son yıllarda gerçekleştirilen yatırım ve hizmetlerle gözle görülür bir ilerleme sağlayan Mustafakemalpaşa’mız, bölgesinde bir cazibe merkezi, bir bölge şehri olma yolunda istikrarlı ve önemli mesafeler sağlamıştır.

Şu anda Mustafakemalpaşa’nın her noktasında devam eden alt ve üstyapı çalışmalarımız, bundan sonra da yoğun bir şekilde devam edecektir.

Çalışmalarımız sırasında geçici de olsa vatandaşlarımızın ve özellikle de esnaflarımızın yaşadıkları rahatsızlıklardan dolayı göstermiş oldukları anlayış ve desteklerine teşekkür ediyorum. 

Kentimizin bütününde, insanların yüzündeki tebessümü artırarak, başta belediyemiz olmak üzere tüm çalışanlarımızla birlikte toplumun her kesimine uzanan sevgi, saygı ve dayanışmayı arttırmak bizim en büyük mutluluğumuz olacaktır.

Hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Sadi KURTULAN
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı

 

E-Bülten Üyelik